Kwietniki wiszące w domu, czyli dom dla naszych roślin


Rośliny stanowią nie tylko ozdobę, ale i wizytówkę każdego domu. Sprawiają także, że wnętrze staje się przytulne, pełne energii i życia, co pomaga nam w zachowaniu zdrowia nie tylko psychicznego, ale i fizycznego. Niezależnie, ile czasu dziennie poświęcało by się jednak na ich pielęgnację, równie ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca do ich wzrostu. Kwietniki wiszące to niezwykle uniwersalne modele, jeśli chodzi o możliwości nie tylko ich aranżacji, ale również dobrania do nich odpowiedniej doniczki czy rośliny. Stanowią więc one doskonały sposób na miejsce dla naszych ulubionych fikusów, paproci czy innych kwiatów. Dzięki kwietnikom w wersji wiszącej łatwo umieścisz je w nasłonecznionym miejscu i pozwolisz im na swobodny rozkwitanie.

Kwietniki wiszące – dekoracje dla każdego stylu

Pomysł na wykorzystanie kwietnika, jako dekoracji nie tylko roślin doniczkowych, ale i domu zyskał wielu zwolenników. Powodem tego zjawiska, jest zdecydowanie prostota i uniwersalność wiszących dodatków. Wykonane z metalu, czy też metalu połączonego z drewnem dodają przestrzeniom elegancji i uroku. Nie zajmują wiele miejsca, a ponadto dzięki wykonaniu z naturalnych materiałów komponują się z każdym stylem. Dlatego też wiszący kwietnik to doskonały pomysł, by lekko odświeżyć wnętrza. Przykładem może być kwietnik GEO No3 czy metalowy, okrągły kwietnik SIMPLE – stylowe i doskonale pasujące do wszystkich rodzajów kwiatów.

Małe pomieszczenia też mogą się świetni prezentować!

Wydawałoby się, że w małych rozmiarowo wnętrzach nie warto stawiać na dodatkowe dekoracje i ograniczyć się jedynie do najpotrzebniejszych mebli. Nie jest to jednak prawda, ponieważ kwietniki wiszące to rozwiązanie idealne również dla małych pomieszczeń. Umieszczając dekoracje tego typu w nawet w niewielkiej łazience czy kuchni nie zyskasz wrażenia zapełniania miejsca, ale właśnie jego odciążenia, dzięki surowemu designowi konstrukcji i naturalnym jej barwom. Z tego tez powodu takie elementy wystroju są szczególnie polecane do małych wnętrz – są funkcjonalne i subtelne. Ponadto masz szerokie pole manewru w doborze ich wielkości, dzięki bogatej ofercie sklepu internetowego SBNDesign, co także pomoże Ci w aranżacji małych przestrzeni.