Kwietniki stojące – dekoracja doskonała do każdego wnętrza


Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a jednym z jej objawów są oczywiście zakwitające w naszych ogrodach rośliny. Jest to niezwykle to ponadczasowa, piękna, a zarazem pożyteczna dekoracja, nie tylko ogrodów, podwórek, czy balkonów, ale przede wszystkim domów i mieszkań. Dzięki roślinom przestrzeń zyskuje charakter, staje się bardziej przytulna, a ich widok wnosi świeżość i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nie można więc zaprzeczyć, gdy słyszymy, że kwiaty powinny być obowiązkowym elementem wystroju każdego wnętrza.
Jeśli zależy nam, aby zdobiły one domowe przestrzenie, konieczne jest zadbanie o odpowiednią oprawę wizualną, a jednocześnie warunki do ich wzrostu.
Obecnie jedną z najchętniej wybieranych dekoracji dla naszych roślin są kwietniki stojące.
Te z pozoru proste dodatki rewelacyjnie potrafią świetnie wydobyć urok wnętrza, zapewniając nie tylko efektowną ozdobę rośliny, ale także domu.

Kwietniki stojące – dekoracja do każdego domu

Kwietniki stojące to od kilku lat najchętniej wybierany rodzaj kwietników.
Urozmaicają nie tylko klasyczne aranżacje, ale również stają się ciekawym elementem wystroju we wnętrzach nowoczesnych, loftowych czy nawet boho.
Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ tego typu dekoracje oferują wyjątkowe walory estetyczne wobec naszych wnętrz oraz roślin.

Kwietniki stojące – krok 1 w osiąganiu wnętrza doskonałego

Jeśli decydujemy się już na dekorację w postaci kwietnika warto przemyśleć kilka aspektów, które pomogą nam w jego odpowiedniej aranżacji. Pierwszym elementem, który niezwykle istotny jest przy wybierze takiego dodatku to oczywiście wystój naszego wnętrza. I choć kwietniki metalowe to jedne z najbardziej uniwersalnych modeli, nie można zapominać o choćby nawet jego kolorze. Jeśli nasze wnętrza są barwne, pełne i nie brakuje w nich kolorowych mebli warto postawić na kwietniki w naturalnych kolorach. Na przykład czernie lub brązy, które pomogą odciążyć przestrzeń i dodać jej lekkości. Jeśli jednak przeważa w nich delikatność i subtelność, a królujący w nich styl to nowoczesność, minimalizm lub loft śmiało stawiać możesz na modele w nieco bardziej skomplikowanych formach czy odcieniach. Spowoduje to ożywienie przestrzeni i dodanie jej przyciągającego wzrok uroku.

Krok 2 – rozmiar dekoracji, a możliwości wnętrza

Kolejna cecha kwietnika idealnego to jego odpowiednia wielkość. Oczywistym jest chyba fakt, że nie będzie dla małego pomieszczenia korzystnym umieszczenie w nich ogromnego kwietnika. Nie pomoże nam to w jego uatrakcyjnieniu, a nawet wręcz przeciwnie. Ważne jest zatem dobieranie dekoracji do powierzchni, jaką dysponujemy. Do dużych salonów i sypialni, w których pragniemy wprowadzić dużą ilość roślin i maksymalnie ją zazielenić polecamy oferowany przez nas sklep SBNDesgn, stylowy kwietnik Q-BE No5, który pomieści aż pięć doniczek lub poczwórny FLOWERBALL. Salon zyska niepowtarzalny klimat, przytulność i aurę, w której spędzanie czasu czy przyjmowanie gości będzie prawdziwą przyjemnością. Do mniejszych natomiast najodpowiedniejsze modele to te na jeden lub dwie doniczki, które swoją wielkością nie spowodują wrażenia przepełnienia, a jednak skutecznie podbiją piękno roślin. Wówczas pokój zyska charakter i przytulność pozwalając jednocześnie na wprowadzenie do niego dodatkowych elementów zdobień czy mebli, na jakich nam zależy.

Dodatki SBNDesign

W naszym sklepie internetowym, znajdziesz najpopularniejsze formy kwietników metalowych, które zdecydowanie pomogą ci zaprowadzić we wnętrzu porządek i harmonię. Modele na 1, 2 a nawet 5 doniczek, w najróżniejszych kolorach oraz kształtach. Dzięki nim każde mieszkanie zyska całkiem nowy wygląd. Nie zastanawiaj się i już teraz znajdź swój nowy ulubiony dodatek w postaci kwietnika stojącego, z którymi zazielenisz i dodasz energii wszystkim swoim wnętrzom.