Kwietniki geometryczne – gdzie je umieścić?


Coraz więcej osób ceni zieleń w swoim prywatnym kącie. Dzięki roślinom ożywisz swoje mieszkanie, oraz stworzysz przytulne i żywe wnętrze. Wybierając dodatki do swojego domu warto postawić na kwietniki geometryczne. Kwietniki, na których postawisz swoje ulubione rośliny doniczkowe, natychmiastowo ożywią Twoje cztery kąty.

Kwietniki geometryczne – rośliny w każdym mieszkaniu!

Często nie kupujemy roślin doniczkowych do naszego mieszkania, ze względu na małą ilość miejsca. Nic w tym dziwnego – nie każdy ma miejsce na kilka doniczek w swoim domu. Nawet parapety często bywają zajęte w przypadku małych mieszkań. W tym przypadku z pomocą przychodzą nasze kwietniki geometryczne. Nie masz miejsca w mieszkaniu? Postaw na geometryczny kwietnik wiszący od SBNDesign! Takie rozwiązanie pozwoli Ci na dodanie atrakcyjnych roślin do Twojego mieszkania, nawet wtedy gdy nie masz żadnego miejsca na półkach czy parapecie.

Kwietnik ścienny też jest świetnym rozwiązaniem

Jeżeli masz miejsce na ścianach, to warto zastanowić się nad kwietnikiem ściennym. Pozwoli Ci on na ciekawe zagospodarowanie Twoich ścian, a przy okazji dzięki niemu dodasz zieleń do swojego wnętrza. W przypadku takich kwietników warto wybrać rośliny, które nie wymagają dużej ilości słońca. W takich miejscach najczęściej jest półcień – i warto wybrać rośliny które takiego rodzaju światła wymagają. Dla osób zapominalskich świetnym rozwiązaniem będą rośliny, które wymagają małej ilości wody. Jeżeli jednak chcesz, żeby Twoje mieszkanie wyglądało jak najlepiej, to musisz zastanowić się nad odpowiednim kwietnikiem oraz roślinami, a następnie o to wszystko dbać. Niezadbane rośliny nie zawsze będą się ładnie prezentować.

Kwietniki geometryczne – jakie rośliny wybrać?

Wszystko zależy od miejsca, w jakim umieścimy taki kwietnik. Jeżeli na nasz kwietnik trafia światło słoneczne, i chcemy umieścić jakieś małe rośliny, to świetnym wyborem będą sukulenty. Jeżeli kupujemy. np kwietnik ścienny, i chcemy go umieścić w miejscu do którego nie trafia dużo światła słonecznego, to świetnym pomysłem będą różne paprocie, skrzydłokwiat czy też monstera. Wszystko zależy od Twojego gustu oraz miejsca, w którym umieszczasz kwietnik.