Kwietnik wiszący – stylowa dekoracja


Zwiększająca się moda na naturalność i przytulność we wnętrzach sprawia, że coraz większa liczba osób wybierając dodatki i dekoracje do domu stawia na rośliny. Kwiaty doniczkowe to doskonały sposób na to, aby urozmaicić i ożywić wnętrze, dodając mu jednocześnie charakteru. Szerzącym się problem jest jednak kwestia odpowiedniego zagospodarowania miejsca na nasze ulubione fikusy czy paprocie, gdy wnętrza naszego domu nie należą do dużych, a parapety i półki w mieszkaniach przestały wystarczać lub nie pomagają one w wyeksponowaniu piękna roślin. Rozwiązanie na ten kłopot znaleźć można jednak bardzo łatwo – jest nim kwietnik wiszący!

Kwietnik wiszący na balkonie – stylowa dekoracja dla domów i ogrodów

Kwietniki wiszące to niezwykle uniwersalna dekoracja, którą umieścić można w dowolnej części domu.
Do wyboru mamy m. in. kwietniki metalowe, czy też metalowo – drewniane, które charakteryzują się duża odpornością na czynniki atmosferyczne, co stanowi ogromną zaletę, gdy decydujemy się na umieszczenie ich na zewnątrz. Można nimi ozdobić domowe przestrzenie, ale także balkon, taras czy ogród. Ponadczasowość i minimalizm w kwietnikach metalowych pozwala także umieszczenie ich w dowolnym wnętrzu. Ich prosta konstrukcja i naturalne materiały wykorzystane do ich budowy sprawiają, że mieszkania i domy zyskują subtelny i delikatny wygląd o jakim każdy marzy.

Kwietnik wiszący do domu – jaki wybrać?

Decydując się na dekorację, jaką jest kwietnik warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak między innymi jego wielkość. Ma to duże znaczenie, ze względu na miejsce, w jakim chcemy go umieścić.

Duże modele, jak podwójny kwietnik TWIN lub GEO No6 to rewelacyjny sposób na wyeksponowanie kwiatów w salonach czy sypialniach. Na mniejsze warianty warto podstawić w mniejszych pomieszczeniach, jak łazienki lub kuchnie. Często zdarza się brakować nam w nich przestrzeni z powodu półek czy szafek, bez których takie wnętrza się nie obejdą. W takich miejscach kwietnik wiszący sprawdzi się tam znakomicie. Kolejny aspekt dobierania kwietników to oczywiście wystrój naszego domu. I chociaż kwietniki dzięki swojej uniwersalności mogą być zaaranżowane w każdym pomieszczeniu, to jego styl może mieć naprawdę duże znaczenie. Duże i ciężkie przestrzenie w stylu glamour czy boho odciążymy za pomocą delikatnej dekoracji pomalowanej na naturalne kolory, jak czerń lub biel. Natomiast stylistykę wystroju nowoczesnego lub loft podbijemy wprowadzając do niego kwietnik z dodatkiem drewnianych elementów.

Dekoracje do domów SBNDesign

Najbardziej stylowe i najmodniejsze modele dodatków do domu znajdziesz w sklepie internetowym SBNDesign. Dobierzesz tutaj dekoracje do każdego stylu, a także o indywidualnych rozmiarach, by znaleźć idealne do swoich potrzeb i wielkości roślin. Wyeksponuj piękno roślin za pomocą kwietników wiszących i stwórz zdrową atmosferę w swoim domu!