Konsole od SBNDesign


Dekoracje, takie jak kwiaty, lustra, stylowe świeczniki czy pamiątki stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego domu. Pragniemy przecież, by był on przytulny i pełen rodzinnej atmosfery. Jednak, by wnętrza mogły takie być ważne jest odpowiednie ich zaaranżowanie i wprowadzenie do nich dodatków czy mebli, które pomogą nam osiągnąć zamierzony efekt. Jednym z nich są cieszące się ostatnio coraz większym powodzeniem konsole. Te bardzo proste, najczęściej o bardzo minimalistycznym designie meble sprawdzają się w każdym pomieszczeniu bez względu na jego wielkość lub ogólny image.

Czym są konsole?

Konsola to prosto mówiąc stolik przyścienny, wykonywany najczęściej z drewna lub z metalu, o naturalnych kształtach i barwach. Nierzadko towarzyszą jej różnego rodzaju zdobienia w postaci złotych czy połyskujących elementów przyciągających wzrok i dodających jej elegancji. Z obecnością takich detali stawała się więc ona zdecydowanie unikatową dekoracja, która potrafiła rewelacyjnie odmienić wizerunek każdego wnętrza. Takie zadania spełnia ona i dzisiaj, zastępując nieatrakcyjnie prezentujące się regały, półki, czy nudne stoliki bez wyrazu.

Funkcje konsoli – czyli jak wykorzystać jej potencjał w urządzaniu wnętrza

Konsola mimo swoich często niewielkich rozmiarów może pełnić w danym pomieszczeniu szereg bardzo istotnych funkcji, pomagających w codziennym życiu. Jeśli wybieramy ją do naszych wnętrz, by służyła nam jako praktyczny mebel warto zastanowić się, jaki konkretny rodzaj należy wybrać, by jak najlepiej wykorzystać miejsce, którego konsola nam dostarczy. Umieszczona w salonie może służyć jako regał pod telewizor, w przedpokoju natomiast jako półka na drobne przedmioty codziennego użytku, jak klucze, notatnik czy portfel. W obu tych przypadkach sprawdzą się idealnie się modele z szufladami lub też dodatkowymi półeczkami, które dodatkowo zaserwują nam jeszcze więcej miejsca, jak na przykład konsola BRONX.

Równie chętnie konsole pojawiają się w sypialniach lub łazienkach, a razem z nimi dodatki w postaci luster czy świec zapachowych. W ten sposób otrzymujemy efektowną i elegancką toaletkę. Poza cechami związanymi z pożytecznością konsol nie sposób nie wspomnieć o ich stronie wizualnej, która odgrywa przecież ogromną rolę. Wystarczy, że postawisz na niej wazon wypełniony ulubionymi kwiatami, świeczki, zdjęcia z wakacji lub rodzinne pamiątki. Stworzy to niesamowicie modny efekt, który przyciągnie wzrok zarówno gości, jak i domowników.

Konsole, a styl urządzenia wnętrza

Na pewno zastanawiasz się, do jakich aranżacji pasuje taki typ mebla. Czy może on być na tyle ogólny, by sprawdził się wszędzie? Oczywiście! Konsole cechuje ponadczasowa uniwersalność, która współgra z wieloma różnymi stylami oraz nurtami. Fanom nowocześnie urządzonych przestrzeni w stylu loft, industrial, boho lub styl skandynawski z pewnością przypadną do gustu minimalistyczne i proste konsole o klasycznych geometrycznych kształtach, jak nasza konsola BROOKLYN zaprojektowana przez SBNDesign, którą znajdziesz w naszym sklepie. Niezależnie jednak, który z modeli wybierzesz, każdy z nich cechuje się naturalnością. Wszystkie z nich wkomponują się w każdy wystrój i wprowadzą w nich nutę oryginalności oraz elegancji. Potrzebujesz miejsca na Twoje ulubione przedmioty i dekoracje? A może marzy Ci się nowoczesny roślinny kącik w Twoim wnętrzu? Nasze dekoracje pomogą Ci osiągnąć wspaniały wygląd wnętrz w banalnie prosty sposób!