Konsola w domu, czyli o stylowej dekoracji wnętrz


Wybór odpowiedniego wyposażenia do domów i nie tylko bywa często dużym wyzwaniem i może sprawiać trudności. Meble są przecież zarówno dopełnieniem wystroju, jak i też budują nastrój wnętrza, dodając mu elegancji i domowego ciepła. Konsole w zależności od ich typu i budowy pełnić mogą funkcję użytkową lub dekoracyjną. W SBNDesgin znajdziesz jednak także uniwersalne modele, łączące obie te cechy. Jest nim na przykład konsola – mebel efektownie się prezentujący, a do tego zdecydowanie funkcjonalny. Konsolę możesz umieścić w każdym wnętrzu bez względu na jego wielkość, czy wystrój.

Czym jest konsola i jak można wykorzystać jej obecność

Konsola to mebel w stylu stolika, najczęściej przyściennego. Wykorzystać można zarówno jego część górną, jak i powierzchnię pod nim, jeśli taka istnieje. Nierzadko jest ona w formie półki, czy też szuflad, które służyć mogą do przechowywania różnego typu przedmiotów codziennego użytku, jak kluczy czy portfeli. Górny blat mebla powoduje, że pełni on przede wszystkim rolę dekoracji wnętrza, gdyż na nim najczęściej znaleźć można dodatkowe elementy dekoracyjne, jak świece, ramki ze zdjęciami, wazony z kwiatami czy klasyczną ozdobę w postaci powieszonego nad nim lustra. Konsolę wykorzystać można niemal w każdym pomieszczeniu.

Jest to niezwykle praktyczna cecha, gdyż szczególnie w małych wnętrzach taka dodatkowa półka potrafi pomóc nam często zagospodarować przestrzeń i znaleźć dodatkowe miejsce. W roli stolika sprawdza się ona znakomicie w jadalni. Ułatwia przyjmowanie gości i serwowanie posiłków, gdyż możemy na niej umieścić dodatkową zastawę, czy też posiłki. Niemniej chętnie panie stawiają ją w sypialniach czy łazienkach. Umieszczone nad konsolą lustro sprawi, że otrzymuje niezwykle oryginalną i efektownie prezentującą się toaletkę. Najczęściej jednak taka dekoracja stanowi miejsce dla naszych ulubionych roślin doniczkowych. Zastąpić możemy w ten sposób regały i kwietniki, otrzymując stylowe miejsce do wzrostu kwiatów.

Jak wybrać konsolę do domu

W obecnych czasach styl i materiał, z którego wykonana jest konsola zależy już wyłącznie od naszego gustu i upodobań. Najbardziej cenionymi cechami w przypadku tego typu mebli, jest oczywiście ponadczasowa klasyka i minimalizm, która sprawdza się doskonale w każdym wnętrzu, dzięki swojej uniwersalności. W ten nurt wpisują się konsole w stylu skandynawskim, industrialnym, loftowym, czy nowoczesnym, w których króluje prostota i naturalność. Nie oznacza to jednak braku możliwości postawienia tego typu dekoracji we wnętrzu glamour czy boho. Stelaż wykonany z surowego materiału, jakim jest metal, w subtelnych kolorach: czerni, bieli lub brązu, w zestawieniu z blatem z drewna czy również z metalu stanowi przyjemny dla oka kontrast i wprowadza harmonię.

Wybierając więc konsole do domu, warto postawić na naturalne i pełne elegancji modele, jak BRONX black czy Brooklyn, które znajdziesz już dziś w SBNDesign. Wpiszą się one doskonale w każdy styl i dodadzą charakteru każdemu wystrojowi. Nie warto zapominać o odpowiedniej wielkości mebla tak, by nie zajął dużo miejsca, a mimo to wciąż prezentował się efektownie. Do mniejszych pomieszczeń, jak toalety i sypialnie postaw na modele w mniejszych rozmiarach, ale o na przykład większej ilości półek. Biorąc pod uwagę pierwotne przeznaczenie konsoli jako konstrukcji podtrzymującej, spotkamy ją również w wielu salonach czy pokojach dziennych, gdzie sprawdza się w roli stolika pod telewizor, a czasem nawet komputer. Wciąż się zastanawiasz? Nie czekaj i sprawdź nasze dodatki już dziś. Konsola będzie idealnym tłem do stworzenia przestrzeni w najlepszym stylu!