Doniczki ozdobne we wnętrzach w minimalistycznym wydaniu.


Wnętrza oszalały na punkcie roślin! W ostatnim czasie coraz częściej można zaobserwować modę na rośliny we wnętrzach. Aranżacje wnętrz w nowoczesnym wydaniu warto uzupełniać o rośliny. To właśnie dzięki nim możemy wprowadzić powiew świeżości w swojej przestrzeni mieszkalnej, pięknie potrafią kontrastować z otoczeniem, a przede wszystkim wprowadzają niesamowitą atmosferę. Dają nam wolną rękę, możemy wybierać je według własnych upodobań, kontrastować ze sobą, tworzyć ciekawe aranżacje i połączenia , i tym samym stworzyć w mieszkaniu swoją indywidualną domową dżunglę.

Miniaturowe rośliny idealną ozdobą wnętrz

Zakup rośliny niejednokrotnie może okazać się trudną decyzją, bo przecież tak wiele odmian na rynku. Jeszcze trudniejsza może okazać się jej pielęgnacja. Ale chyba każdy zgodzi się z tym zdaniem: Rośliny uzależniają. Osobiście gdy zakupię jedną często decyduję się na zakup kolejnej i następnej.doniczka z betonu architektonicznego
Dla wielu osób uprawa roślin nie jest trudną umiejętnością. Przecież wystarczy tylko dobre nasłonecznienie, podlewanie, „rozmowa z zielonymi przyjaciółmi” i tyle.. no właśnie dla niektórych to aż tyle. Są osoby które nie maja po prostu „ręki do kwiatów”. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku są SUKULENTY. Te miniaturowe roślinki przetrwają w ciężkich warunkach. Nawet jeśli jesteś zapominalski i kilka dni a nawet tygodni zapomnisz podlać swoją roślinkę, ona i tak przetrwa. Humorystycznie można napisać ze mottem sukulentów jest : I will survive! Czy tego chcesz czy nie 😉
SBNDesign stworzyło ozdobne doniczki z myślą o sukulentach, małych roślinkach, kaktusach, które idealnie kontrastują z surowością betonu. Bo kto powiedział że dżungla we wnętrzu nie może mieć wydania minimalistycznego 😉

Doniczki ozdobne współgrają z sukulentami

Dla większości osób najważniejszą rolą roślin we wnętrzach jest ich rola dekoracyjna. Jednak rośliny to nie wszystko, należy również wybrać doniczki. Odpowiednio dobrana doniczka będzie pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Wybierając ozdobne doniczki do wnętrz chcemy z ich pomocą nadać wnętrzu unikalności, ozdobić je, podkreślić charakter.
Na rynku znajduje się wiele modeli doniczek, najczęściej wykonanych z plastiku, ceramiki bądź szkła. Nas zafascynował beton architektoniczny. To z niego stworzyliśmy doniczki idealne dla minimalistów. Bo podobno mniej znaczy więcej.
Wybierając doniczki do wnętrz często kierujemy się ich estetyką. Jedni wybierają bogato zdobione ceramiczne wzory, inni wolą praktyczne plastikowe modele, my w naszych projektach stawiamy na prostotę i geometryczne kształty, minimalistyczne wzory. Chcieliśmy stworzyć doniczki na sukulenty, które będą przyciągały uwagę swoją wizualnością. Motywem przewodnim bez wątpienia jest geometria w której zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Nasze doniczki ozdobne wpiszą się w wnętrza urządzone w stylu loftu, industrialnym, skandynawskim, nowoczesnym.

Doniczki doniczki ozdobne z dodatkamiozdobne w geometrycznych kształtach są uniwersalne, ponadczasowe i pasują do każdego wnętrza. Surowość betonu z którego są wykonane kontrastuje z zielenią i cała gamą innych barw roślin w nich posadzonych.
Ozdobne doniczki SBNDesign to nie tylko osłonki. Dzięki swoim kształtom i kolorom same w sobie mogą stać się dekoracją przestrzeni mieszkalnej. Jeśli ostatecznie roślinka mimo trudów właściciela nie przetrwa, nasze doniczki mogą pełnić wiele innych funkcji, od ozdobnej efektownej osłonki na rośliny, po organizer na drobiazgi, świecznik, jak i sama w sobie może stać się po prostu dekoracją wnętrza.
O przesadę w dodatkach we wnętrzach nie trudno, tak samo jest z doniczkami na rośliny. Często doniczka swoją wizualnością może przyćmić „zielone piękno”, które powinno być na pierwszym planie, a w tym wypadku bez dwóch zdań jest to roślina. Źle dobrane ozdobne doniczki mogą również zaburzyć całą aranżację i styl wnętrza. SBNDesign stawia na prostotę i pragnie by nasze doniczki w swych prostych formach podkreślały piękno roślinek które są w nich posadzone.
A wy jakie doniczki lubicie najbardziej? Te efektowne wizualnie, bogato zdobione, szklane, a może skusicie się na zakup minimalistycznej wersji doniczek w naszym nowoczesnym wydaniu?!
Zachęcamy do stworzenia minimalistycznej dżungli w swoim wnętrzu!