BETONICZKI – BETONOWE DONICZKI by SBNDesign.


Beton.
Jest wszechobecny, bo przecież to składowa wszystkich fundamentów mieszkań, domów. Beton wychodzi z ukrycia i wchodzi również „na salony”. Co raz więcej osób decyduje się wykorzystać beton architektoniczny w aranżacji własnej przestrzeni mieszkalnej. Na rynku dostępne są płytki ścienne, podłogowe, farby imitujące strukturę betonu, tekstylia z printem „ala ściana betonowa” i wiele innych. Beton stał się hitem wnętrzarskim.

Coraz więcej projektantów decyduje się wykorzystać ten materiał w produkcji nowoczesnych dodatków do wnętrz. Dla niektórych beton to tylko cement, woda, kruszywo dla innych może być designem i z pomocą tego materiału chcą stworzyć rzeczy codziennego użytku, które będą unikatowe, efektowne wizualnie.
Niektórzy jednak obawiają się surowości betonu, nie chcą by pomieszczenie zyskało chłodny, surowy wygląd. Jeśli podoba Ci się beton we wnętrzach, a obawiasz się efektu końcowego, nie musisz od razu wykładać płytkami całej ściany, możesz wprowadzić mały element dekoracyjny wykonany właśnie z tego materiału.
Beton to materiał o charakterystycznej strukturze. Bazując nawet na jednej formie nie otrzyma się dwóch identycznych przedmiotów. Różnice będą widoczne w porowatości, kolorystyce, przebarwieniach, mikro pęknięciach. Różnice te sprawiają, że każdy produkt nabiera indywidualności.

Praktyczne betonowe doniczki

SBNDesign wykorzystał ten specyficzny materiał by stworzyć przedmioty, które oprócz praktycznej funkcji – doniczki- będą też pełnić funkcję dekoracyjną. Betoniczki – bo tak niektórzy nazywają doniczki wykonane z materiału odpornego na oznaki czasu – z betonu, zyskują coraz więcej zwolenników. Doniczki betonowe mogą służyć jako element dekoracyjny w pomieszczeniach mieszkalnych, a także na zewnątrz – ogrody, tarasy – czy stanowić dekorację przestrzeni komercyjnych.
Betonowe doniczki SBNDesign charakteryzują się geometrycznymi kształtami. Minimalizm i prostota – to cechy którymi kierowaliśmy się w projektowaniu naszych betoniczek. W ofercie znajdziecie doniczki wykonanego z surowego szarego betonu, białego, a także kolorowe. Niektóre modele doniczek malowane są ręcznie jak np. seria GOLD i WHITE&GOLD.
W pozostałych przypadkach wszystkie nasze kolorowe osłonki, nie są malowane a barwione specjalistycznymi środkami na etapie produkcji mieszanki betonowej. Czerwień, zieleń, żółć, błękit – to kolory naszych betonowych modeli osłonek.

betonowe doniczki

Betonowe doniczki SBNDesign dostępne w różnych wersjach kolorystycznych

betonowe doniczki

Betonowe Doniczki SBNDesign dostępne aż w sześciu kolorach!

Oferujemy głównie minimalistyczne osłonki idealne dla sukulentów i innych mini roślinek (7 modeli w 6 wersjach kolorystycznych). Pozostałe 4 modele doniczek (Doniczka geometryczna No5, Doniczka okrągła No3, Doniczka okrągła No2, Doniczka geometryczna No4) pozwalają na nasadzanie nieco większych roślin. Przy użyciu naszych betonowych mini doniczek można w ciekawy sposób ozdobić przestrzeń mieszkalną, idealnie wyglądają na półkach regałach, parapetach. Zestawiając kilka modeli razem można uzyskać ciekawą aranżację.
Każda nasza betonowa doniczka wykonana jest 100% ręcznie. Każda sztuka przechodzi przez nasze dłonie – jest szlifowana, impregnowana, czy też malowana.
Betonowe doniczki SBNDesign nie posiadają otworów drenażowych, dlatego też zalecamy nie przelewać roślin wodą a jedynie zraszać. Beton to materiał na którym z czasem mogą pojawiać się mikro pęknięcia. Jest to cecha naturalna tego materiału.

Betonowe doniczki i ich zastosowania

Nasze doniczki mogą pełnić wiele innych funkcji. Można powiedzieć że mają szerokie zastosowanie. Lubisz świece, ale nie masz pomysłu na świecznik? Wybierz nasze doniczki : Doniczkę geometryczną No3, Doniczkę okrągłą No1, Doniczkę okrągłą No2 – idealnie sprawdzą się w tej roli.

betonowe doniczki

Doniczka okrągła No2 w roli świecznika na świece walcowe.

doniczka betonowa geometryczna

Świeczka walcowa w betonowej Doniczce okrągłej No1.

Nie wiesz czym przyozdobić nudną półkę na ścianie w salonie? Wybierz np. Doniczkę geometryczną No2 w kształcie łzy. Jej kształt pozwala na różnorodne ustawianie, co pozwoli Ci stworzyć ciekawą aranżację. Zestaw kilka kolorów ze sobą, dodaj roślinki bądź pozostaw bez, a nudna półka zapełni się i zyska nowoczesny wygląd.

doniczka betonowa zdjęcie

Unikalny kształt betonowej doniczki geometrycznej No2 pozwala na różnorodne jej ustawianie.

Betoniczki SBNDesign mogą pełnić funkcję mini pojemnika-organizera w Twoim biurze np. na drobiazgi: pinezki, spinacze, zszywki, szpilki itp. Można przechowywać w nich również biżuterię. Zastosowanie różnorodne wedle upodobań.

doniczka dekoracyjna

Doniczka geometryczna No3 w roli pojemnika do przechowywania biżuterii.

betonowe doniczki zdjęcie

Doniczka Kwadratowa No1 i Doniczka Geometryczna No1 – przydatne w biurze, jako mini pojemniki na drobiazgi.

W Doniczce Okrągłej No4 i Doniczce Kwadratowej No2 śmiało można przechowywać długopisy, kredki, pisaki, pędzle itp.

betonowa doniczka

Betonowe doniczki SBNDesign to idealne pojemniki do przechowywania przyborów do pisania bądź malowania.

Gdy połączysz Doniczkę okrągłą No3, No4 bądź Geometryczną No5 z plastikowym bądź szklanym pojemnikiem będą pełnić funkcję betonowego wazonu na ulubione cięte kwiaty. Kształt przekłuje uwagę, a surowość betonu idealnie kontrastować będzie z pięknymi kwiatami.

Jak widać przykładów zastosowania naszych betonowych doniczek jest wiele. To od Was zależy jak je wykorzystacie!
A Wy odwiedziliście już nasz sklep i wybraliście swojego faworyta wśród naszych betoniczek?